Rád by som sa s vami podelil o jeden veľmi zaujímavý príbeh o tom, ako sme kúpili iPhone 5 len deň po jeho vydaní, teda 22. septembra.

Pred niekoľkými týždňami som sa rozhodol, že pôjdem na víkend za otcom do Londýna. On tam mal ísť pracovne na celý týždeň a ja som mal priletieť za ním v piatok. A tak sa aj stalo – až na to, že pár dní pred odletom som si začal uvedomovať zaujímavú vec: V deň môjho príletu, 21. septembra, vydajú nový iPhone.

Keď sme o tomto neskôr hovorili, dospeli sme k záveru, že to aj tak asi nevyjde, pretože pred Apple Store kempovali už dva dni dychtiví „nadšenci“.

No v deň D sme sa napriek tomu rozhodli, že zájdeme na Covent Garden st. v Londýne, kde je jeden z tamojších Apple obchodov.

Prišli sme tam okolo siedmej večer a bolo tam mnoho ľudí, no nikto nejavil žiadne známky nákupného šialenstva kvôli iPhonu. Po niekoľkominútovom čakaní na pracovníka, ktorý by sa nám mohol venovať sme dostali odpoveď, že iPhony sú už vypredané, ale že v noci by mali dostať nové zásoby a ak prídeme na druhý deň skoro ráno, tak by sme mali dostať iPhone.

Nakoniec sme sa teda dohodli, že otec tam pôjde sám. Vyrazil okolo 5-tej ráno a o 6-tej tam už bol. Pred ním bolo asi sto ľudí, ktorí boli pomocou kovových konštrukcii postavení do usporiadanej rady. Na všetko dohliadala bezpečnostná služba. Asi trištvrte hodinu pred otvorením obchodu rozdali zamestanci Apple takéto lístočky na základe toho, kto aký model iPhonu chcel:

Neskôr po otvorení boli rady rozdelené podľa spôsobu platby a išlo to veľmi rýchlo. A tak sa okolo deviatej otev vrátil na hotel aj dvoma iPhonmi. No mali sme problém. iPhone totiž vyžaduje Nano SIM kartu, ale otec malo Micro SIM a ja tú klasickú. Povedal som mu, že som na internete čítal, že Nano SIM kartu nie je možné orezať ako predtým, nakoľko je hrubšia. No otec našiel na nete nejaký návod podľa ktorého sa to dá urobiť. A tak sme tie karty orezali ručne (ja nakrivo) a fungovalo to. Takže sme si mohli užívať nový iPhone 5.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *