Používate Firefox alebo Thunderbird vo vašej firme? Ak áno, možno ste sa stretli s tým, že posledný rok sú tieto aplikácie nadmieru aktualizované – niekedy aj o dve celé verzie v relatívne krátkom období. Pravdou je, že toto často spôsobuje problémy a nefunkčnosť niektorých web stránok alebo e-mailových nastavení.

Niekto by mohol namietať, že veď stačí „neaktualizovať“. To však nie je optimálne, pretože aktualizácie obsahujú dôležité bezpečnostné záplaty.

Našťastie existuje jedno veľmi jednoduché riešenie. Mozilla poskytuje špeciálnu odnož týchto dvoch programov, zvanú Extended Support Release (ESR). Výhodou tohto riešenia je, že aktualizácie sú robené len v oblasti bezpečnosti a nepridávajú zbytočne nové a neodskúšané funkcie.

My sme otestovali Firefox ESR 10.0.9 a Thunderbird ESR 10.0.9 na našich počítačoch a zatiaľ to vyzerá tak, že sa jedná o veľmi vhodné riešenie pre firmy, ktoré nechcú používať klasické aplikácie od známeho výrobcu a hľadajú alternatívny, no zároveň stabilný spôsob, ako to dosiahnuť.

Na záver treba dodať jednu pripomienku: niektoré doplnky (plug-iny), môžu mať s touto odnožou problémy, preto je dobré si ESR najprv na skúšku nainštalovať a skontrolovať, či niektoré dôležité doplnky neboli z dôvodov nekompatibility automaticky vypnuté.

Firefox ESR si môžete stiahnuť tu a Thunderbird ESR tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *