Pri svojej práci správcu siete som sa neraz stretol s tým, že riaditeľ firmy nemal žiaden prehľad o tom, v akom stave sú jeho počítače, prípadne sieť. Potrebuje to však skutočne vedieť?

Nad odpoveďou na túto otázku som istý čas premýšľal a uvedomil som si jednu základnú vec: Ak šéf o niečom nevie, nemôže s tým ani veľa urobiť. To platí predovšetkým pri počítačoch, pretože toto je relatívne zložitá oblasť a nanešťastie ľudia majú tendenciu vyhýbať sa veciam, ktorým nerozumejú.

Neznalosť aktuálneho stavu však so sebou prináša niekoľko zásadných hrozieb. V prvom rade, firma obvykle používa svoje počítače na produkciu a na uskladnenie dôležitých dát. Určite by nikto nenamietal, keby som povedal, že práve vyššie spomenuté veci sú tie najdôležitejšie vo firme. Ale počítače sú stroje ako každé iné a môžu sa pokaziť – dokonca aj zo dňa na deň. Ak sa to stane, môže byť už neskoro a to znamená výraznú stratu finančných prostriedkov a času – hlavne pokiaľ boli na tom počítači tie dôležité firemné dáta.

Preto je nevyhnutné, aby ktorýkoľvek riaditeľ/šéf firmy vedel o tom, v akom stave sa firemné počítače nachádzajú. Ak má informácie, môže podniknúť potrebné kroky a hroziace nebezpečenstvo zvrátiť.

My tieto informácie vieme poskytnúť formou služby Analýza stavu IT.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *